Biogram

Jestem absolwentem wydziału filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jak to czasem bywa w tym fachu, nieczynny zawodowo niemal od samego początku, zwróciłem się w stronę literatury. Zadebiutowałem w 95 roku kilkoma wierszami w dodatku poetyckim Na Dziko. Dwa lata później Wydawnictwo Studium opublikowało moją pierwszą książkę poetycką. W ciągu 20 lat pracy literackiej wydałem 7 tomików wierszy, zbiór opowiadań i dwie powieści.

Sztuki wizualne (fotografia i malarstwo) towarzyszyły mi przez cały okres pracy literackiej. Rozwijałem warsztat powoli, niesystematycznie, z doskoku. Role odwróciły się dopiero w ostatniej dekadzie. Poświęciłem się przede wszystkim fotografii analogowej, w tym najstarszym technikom fotograficznym (mokry kolodion), oraz malarstwu abstrakcyjnemu. Nie wiem, dokąd mnie to zaprowadzi, ale posiadanie alternatywy zawsze cieszy.

Wszystkie zaprezentowane na stronie prace – zarówno malarskie jak i fotograficzne – są na sprzedaż. Odbitki wykonuję przeważnie w formacie 50×50 na papierze bawełnianym. Na zamówienie mogę również wykonać zdjęcie w kolodionie (ambrotyp) w formacie 18×24, wówczas przedmiotem sprzedaży będzie pozytyw na szklanej płycie.

Na wykonanie pracy malarskiej rezerwuję sobie czas do 3 tygodni. Cena oczywiście zależy od formatu pracy i poziomu skomplikowania. Na specjalne zamówienie (preferowane) wykonam również w pełni autonomiczne, oryginalne obrazy abstrakcyjne lub figuralne. Oraz tradycyjną ikonę.